O nasProdukty - oferta handlowaInformacje o EMCzytelnia - ciekawe linki i artykułyKontakt - informacje o zakupach
Strona startowa
 
 

Przydatne informacje o EM:

Czym są EM?

EM jest Japońską technologią ekologiczną opracowaną na bazie odkrycia synergii* mikro organicznej. Twórcą formuły EM jest prof. Teruo Higa z Okinawy.
Początkowo EM stosowano w mikro-organicznej uprawie roślin, w krótkim czasie odkryte zostały właściwości preparatu umożliwiające sprawną regenerację ekosystemów. Zakres zastosowań preparatu szybko poszerzył się o hodowlę zwierząt, gospodarkę odpadami organicznymi oraz uzdatnianie wód.
Gamy preparatów EM używa się również w najbliższym otoczeniu człowieka do ochrony przed alergenami ,szkodliwym wpływem chemii oraz rewitalizacji i odświeżania.
Technologia EM jest rewolucyjnym odkryciem. W mnogości swoich praktycznych zastosowań przynosi rozwiązania tak wielu problemów cywilizowanego świata.

Mikroorganizmy zawarte w preparatach EM:
- wypierają patogeny
- przyspieszają rozkład materii organicznej
- produkują enzymy, witaminy i antyutleniacze
- przyśpieszają rozkład toksyn i substancji chemicznych

Czytaj więcej >>

 

 

EM w ogrodzie:

Uprawianie ogród to dla wielu z nas coś więcej niż zdobywaniem pożywieniem tanim kosztem. W ogrodzie wyciszamy się. Uwolnimy się od licznych stresów dostarczone przez nowoczesny styl życia . Czujemy że żyjemy na ziemi. Do naszego ogrodu docierają jednak szkodliwe produkty uboczne naszej cywilizacji. Co raz więcej jest szkodników, roślinny nasze tracą odporność, gleba gorzej zatrzymuje wody. Jesteśmy coraz częstej zmuszeni do sięgania po środków chemicznych , które trzeba trzymać daleko od dzieci o wobec których mamy szereg wątpliwości co do ich oddziaływania na naszym zdrowiu.
EM Ogród jest biologicznym środkiem do ogrodniczych prac pielęgnacyjnych. Jest i bezpieczny i skuteczny. Wykorzystuje się go do regeneracji gleby i w profilaktyce chorób roślin. Zapewnia użyźnianie ziemi i ochronę roślin bez użycia chemii.
.EM Ogród jest doskonałym preparatem do kompostowania materii organicznej. Powstrzymuje i zapobiega procesom gnilnym w glebie.
Ogród z EM , na oko nie ustępuje ogrodowi uprawianemu tradycyjnie, a jakością przewyższa go kilkakrotnie .
EM OGRÓD to preparat należący do gamy produktów wykorzystujących właściwości Technologii EM - Efektywne Mikroorganizmy.

Czytaj więcej >>

 

EM w domu:

Czystość jest czymś, czego obecność lub brak wyczuwamy bezbłędnie. Nasz stan psychiczny zmienia się w zależności od poziomu uporządkowania i czystości w najbliższym otoczeniu. W ostatnim stuleciu poziom czystości i higieny podniósł się radykalnie we wszystkich krajach uprzemysłowionych. Niestety pojawiły się nowe, niewidzialne zanieczyszczenia.
Toksyczne chemikalia najczęściej przedostają się do naszego organizmu za pośrednictwem płuc i skóry. Po upływie dwóch szkodliwe związki chemiczne trafiają do krwiobiegu, a po kolejnych siedmiu sekundach - do mózgu. Objawami ich obecności w naszym organizmie są: zmęczenie, słabość mięśni, opuchlizna w różnych obszarach ciała (głównie powiek, dłoni, palców, brzucha i kostek u nóg). Inne skutki przenikania szkodliwych związków to: podwyższona potliwość i widoczne zmiany masy ciała.
Preparat EM REFRESH stanowi alternatywę dla konwencjonalnych środków czystości. Jego zaletą jest to, że nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Doskonałe właściwości czyszczące EM REFRESH wynikają ze skuteczności działania zawartych w nim mikroorganizmów, które traktują bród jako źródło pokarmu. Nawet na wcześniej wyczyszczonych płaszczyznach znajdą one odrobinę brudu, dlatego skutki działania EM REFRESH są bardziej widoczne i długotrwałe niż typowych środków czyszczących. Ponadto EM REFRESH poprawia własności anty-statyczne czyszczonych powierzchni, dzięki czemu pozostaje ona czysta przez dłuższy czas.
EM REFRESH można używać do: mycia podłóg, czyszczenia powierzchni gładkich, luster, szkła, sanitariów, mycia mocno zabrudzonych powierzchni, przed i po odkurzaniu dywanów oraz wykładzin. Ponadto preparat eliminuje przykre zapachy śluzy do odświeżanie pomieszczeń. Pozwala zmniejszyć ilość proszku używanego do zmywarek i pralek. Dodatkową zaletą jest fakt, iż mamy świadomość, że używając EM-REFRESH do sprzątania, wylewamy do kanalizacji wodę, która zawiera mniej toksycznych związków i wesprze proces oczyszczania.
EM REFRESH to preparat należący do gamy produktów wykorzystujących właściwości Technologii EM - Efektywne Mikroorganizmy.

Czytaj więcej >>

 

EM i zwierzęta:

Udomowione zwierzęta spełniają w naszych domach ważna emocjonalną rolę .Zapewniając brakujący nam kontakt z przyrodą , ucząc nasze dzieci troski i odpowiedzialności za słabszych, dostarczając bezwarunkowej miłości, staja się więc członkami naszych rodzin.
Zwierzęta domowe tak jak my ludzie, cierpią obecnie na wiele chorób cywilizacyjnych. Schorzenia związane z stresem , skażeniem środowiska i obecnością wielu uczulających i toksycznych substancji w pokarmie. Zdarza się więc co raz częściej, ze podejmujemy kosztowne, nie zawsze skuteczne
i długotrwałe leczenie naszych podopiecznych. Zmienia w naszych czasach podejście do zdrowia i chorób postrzegając je jako wynik
wielu czynników a nie jedynie dysfunkcją określonego elementu organizmu. Taki system myślenia przekłada się na to jak dbamy o naszych pupili. Ogólna świadomość na temat prewencyjnych sposobów dbania o zdrowie polegających na utrzymywaniu organizmu w dobrej kondycji oraz unieszkodliwieniu lub zminimalizowaniu negatywnych wpływów z otoczenia, pozwala na wytworzenie się i szybki rozwój rynku dla preparatów takich jak EM probiotyk.

Czytaj więcej >>

 

Ceramika EM:

Rurki ceramiczne EM uzdatniają i aktywizują wodę poprzez usuwanie negatywnego zapisu informatycznego charakterystycznego dla wody zanieczyszczonej i oczyszczanej chemicznie. Usuwając negatywny zapis informatyczny wody przywracają jej pierwotny obraz cząsteczkowy. Ponadto wykazuje naturalną właściwość jonizacji wody poprzez emisję długich fal podczerwonych. Promieniowanie to odgrywa bardzo ważną rolę w życiu organizmów żywych, dlatego nazywane jest "promieniowaniem bioenergetycznym". Obecność aktywowanej wody w organizmie reguluje metabolizm, przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, wzmacnia ciało zwiększając jego witalność. Rurki ceramiczne energetyzują wodę przekształcając ją w płyn wspomagający prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Ceramika EM posiada również zdolność nasilania procesów antyutleniających wewnątrz materii. Zapobiegając w ten sposób utlenianiu, redukuje już istniejące oksydanty, dzięki czemu wzmaga proces regeneracji.
Produkty ceramiczne EM-X są bardzo dobrym rozwiązaniem problemów związanych z twardą wodą, ponieważ wykazują właściwość rozpuszczania kamienia i innych osadów.

Czytaj więcej >

 

EM NATURALNY AKTYWNY w uprawach polowych

Tworzenie próchnicy w glebie polega na złożonych procesach mikrobiologicznych i fizyko-chemicznych i ich oddziaływaniu na związki organiczne gleby. Niezbędnym warunkiem przeprowadzenia takich procesów jest obecność MIKROORGANIZMÓW GLEBOWYCH, które warunkują aktywność biologiczną gleby.

Obecność próchnicy w glebie charakteryzuje się brunatnym lub ciemnobrunatnym zabarwieniem gleby.
Substancje organiczne wchodzące w skład próchnicy to skomplikowane związki chemiczne odpowiedzialne za szereg procesów zachodzących w glebie. Wpływają one na właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby w znacznie większym stopniu niż pozostałe składniki masy glebowej np.;

 

Czytaj więcej >

 

CZYTELNIA

Tu znajdziemy archiwalne numery gazetki EmEcho która bezpośrednio dotyczy mikroorganizmów oraz stanowi ciekawą bazę wiedzy o ich zastosowaniu.

Archiwalne numery EmEcho do pobrania:

 

 
 
   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla FALAEM. Design by pecza@o2.pl