EM i katastrofa Fukushima ostatnie doniesienia

Relacja z pierwszej ręki- pażdzienik 2012

Na EM forum w Okinawie pojechali nasi przyjaciele z Greenland Technologia EM. Zapytałam ich czy byli na konferencji w Fukushimie, na którą wydawało się że pojadą  po forum.

Okazało jednak się, że w tym czasie odwiedzali tereny dotknięte tsunami i radioaktywnością . W Sendai spotykali rolnika,Pan Suzuki (http://suzuki-yuukinouen.blog.ocn.ne.jp/blog/2012/10/post_b725.html)  który mimo wydanego przez władze  zakazu uprawiania zasiał swoje 2 hektary pola

Register to read more...

Kule bokashi w Taijlandii

Tajlandia pod wodą

Tajlandia przeżywa najgorszą  powódź  w swojej historii. Około 1/3 powierzchni kraju znalazła się pod wodą.

Register to read more...

Fukushima - Owoce wolne od promieniowania

Niesamowite uprawy (ang. Uncanny terrain)„Niesamowite uprawy” to film dokumentalny o rolnikach stosujących naturalne metody upraw, stojących w obliczu kryzysu nuklearnego w Japonii.

Register to read more...

stosowanie EM po powodzi

EM-y bardzo pomagają w sytuacjach kryzysowych .

W przypadku trzęsienia ziemi, powodzi, tsunami , stosowany jest oprysk EM, w celu zatrzymania procesów gnilnych.

Środowisko w którym dominują procesy gnilne sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Powstrzymując gnicie  zatrzymamy rozprzestrzenianie się chorobotwórczych bakterii, które mogą doprowadzić do epidemii . Zatrzymujemy również pleśnienie ścian i podłogi w zalanych budynkach oraz rozwój szkodliwych grzybów w pomieszczeniach i piwnicach. W  sytuacjach takich katastrof jest wiele martwych ciał zwierząt . Pojawia się bardzo dużo odpadów i zanieczyszczeń , nad którymi nie mamy kontroli . Wielka woda zalewa szamba, oczyszczalnie ścieków ,obory, wysypiska śmieci....   Oprysk z EM pozwala maksymalnie ograniczyć szkody. Pierwszym objawem działania EM-ów  jest zniknięcie odoru towarzyszącemu procesowi gnicia.

{jb_yellowbox}Jak stosować EM po powodzi ?

Po powodzi należy traktować pomieszczenie , podłogi, ściany, sufity roztworem EM Refresh luba EM A z wodą w proporcjach 1 do 5 . Oprysk  należy wykonać kilka razy w pierwszym okresie czyli w pierwszych 10 dniach , 2  do  4 razy zależnie od tego jak długo stała woda . Im dłużej stała , tym częściej trzeba opryskiwać. Później zależnie od  stanu uszkodzenia  pomieszczeń należy wykonać oprysk o mniejszym stężeniu 1 do 10 , raz na dwa , trzy lub cztery tygodnie .

{/jb_yellowbox}

 

Przykład stosowania EM po powodzi w Polsce

Register to read more...

Katastrofy

Większość informacji zawartych w tym tekście pochodzi z filmu HOME – SOS Ziemia„[1]. Jest to raport o stanie naszej planety kręcony w ponad 70 krajach świata, we współpracy z UNEP, program - „Narody Zjednoczone na rzecz środowiska naturalnego”. W ciągu ostatnich 50 lat nastąpiło więcej zmian na ziemi, niż podczas wszystkich ostatnich tysiącleci.


Zmiany powodowane rozwojem gospodarki w oparciu o nieodnawialne źródła energii, zwłaszcza ropę naftową, powodują poważne zagrożenia na poziomach ekologicznych, klimatycznych i społecznych.

Zagrożenia na poziomie społecznym, powodowane są wzrostem populacji mieszkańców ziemi przy pogłębiającej siężnicy między biednymi a bogatymi. Podczas ostatnich 60 lat populacja ziemi prawie się potroiła i ponad 2 biliony ludzi wyprowadziło się do miast. Podczas gdy 20 % populacji konsumuje 80 % zasobów. Świat wydaje 12 razy więcej pieniędzy na wojsko i wojny niż na pomoc  krajom rozwijającym się. 5000 ludzi umiera codziennie z powodu braku wody pitnej,  bilion ludzi nie ma dostępu do wody pitnej, a około bilion ludzi cierpi głód. Nigeria jest największym eksporterem ropy w Afryce, mimo tego ponad 70 % populacji żyje poniżej minimalnego poziomu życia. To samo dzieje się na całym świecie. Połowa ludzi żyjących poniżej minimalnego poziomu życia to mieszkańcy krajów bogatych w zasoby naturalne. Obecnie połowa bogactw na świecie jest w rękach 2% najbogatszych części populacji.

Miasto Laos liczyło w 1960 - 700 000 ludzi. W roku 2025 będzie liczyło ok. 16 milionów mieszkańców. Jest to jedna z najszybciej wzrastających metropolii na świecie. Nowi mieszkańcy to przeważnie rolnicy zmuszeni do opuszczenia swojej ziemi z powodów ekonomicznych i demograficznych.

Każdego tygodnia, około milion ludzi dołącza do populacji wielkich miast a  1 na 6 mieszkańców ziemi żyje w zanieczyszczonych, zatłoczonych miejscach  bez dostępu do wody, sanitariów i prądu.

Zagrożenia związane są często z nowoczesnym rolnictwem. W krajach rozwiniętych rolnictwo zmieniło swoje oblicze i  stało się przemysłem. Jeszcze połowa ludzi na Ziemi uprawia ziemię a 3/4  z nich przy pomocy ręcznych narzędzi, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych zostało tylko 3 miliony gospodarstw rolnych.  Produkują zboże wystarczające do nakarmienia 2 bilionów ludzi, ale około 50 % zbóż na świecie jest używana do „produkcji” zwierząt hodowlanych i biopaliw.

Rolnictwo konsumuje 70 % wody na świecie, 40 % ziem uprawnych jest długoterminowo uszkodzonych i zanieczyszczonych. Aby wyprodukować kilogram ziemniaków potrzebne jest 100 litrów wody, 4000 litrów dla 1 kilograma ryżu i 13 000 litrów dla 1 kg mięsa wołowego. W ostatnim stuleciu ¾  rodzajów roślin, owoców i warzyw uprawianych przez człowieka od tysiącleci, przestały być uprawiane.

 

Register to read more...

Additional information