Artykuły Profesora Teruo Higa

 

Artykuły prof. Teruo Higa

Co miesiąc profesor Teruo Higa twórca technologii EM publikuje na stronach EMRO list otwarty zawierający wyniki i rozmyslenia dotyczącą ostatnie zastosowania Efektywnych Mikroorganizmach mające na celu rozwiązywania problemów i wyzwania przed którymi stoimy jako mieszkańcy planety Ziemi.

Dzięki pracy wolontariuszy ( dziękujemy ) będziemy umieszczać ma stronie EMformacji cenne przekazy profesora, w miarę ich tłumaczenia. 

Nowa ksiązka prof Teruo Higa

Nowa książka prof. Teruo Higa „New Revolution Saving Earth”, pierwotnie zaplanowana do publikacji w lutym pojawiła się w księgarniach w całej Japonii w dniu 22 sierpnia 2012. Opóźnienie to, zostało spowodowane koniecznością przeredagowania tekstu, w związku z wprowadzonym w Japonii nowym Prawem farmaceutycznym Wewnętrznym. Kwestionuje ono sprzedaż i używanie do celów zdrowotnych produktów o działaniu antyutleniającym . Rozdział poświęcony zastosowaniu EM w medycynie musiał więc być usunięty . Nowa książka profesora zawiera m.in. informacje o zastosowaniu EM w hodowli zwierząt , zapobieganiu epidemii oraz doświadczenia dotyczące zmniejszenia radioaktywności w Fukushimie i użycie EM po powodzi w Tajlandii.

Grudzień 2011

EM forum 2011

1. Prezentacje wyników badań

Forum EM 2011 to spotkanie poświęcone wszystkim działaniom w 2011 roku związanym z Emami; odbyło się ono 11 listopada w Narodowym Teatrze Okinawa w mieście Urasoe.

Register to read more...

Pół roku po trzęsienie ziemi. wrzesien 2011

Skutki zastosowania Efektywnych Organizmów w walce  z promieniowaniem

Od trzęsienia ziemi we wschodniej Japonii minęło sześć miesięcy. Najpierw EMy okazały się świetnymi środkami zaradczymi wobec kiepskich warunków sanitarnych, potem, dzięki wysiłkom wielu wolontariuszy, udało nam się wykorzystać je w walce z odorem i insektami. Niektóre lokalne władze doceniły skutki działań EMów. Rejon Shichigahama i Prefektura Miyagi rozpoczęły odbudowę miast, a EM Laboratory Co. Ltd. (ang. Laboratorium Efektywnych Organizmów) dostarczyła im 50 ton EMów, transportując je wielkimi ciężarówkami.

Register to read more...

Teruo Higa sierpień 2011

Wydarzenia w Dniu Morza: kule bokashi EM oraz aktywne EMy trafiają do wody

Dzień Morza to japońskie święto narodowe, które odbywa się 18 lipca. W tym roku w całej Japonii ludzie wrzucali do  wody kule ziemne EM™ oraz wlewali aktywne EMy. Te skoordynowane działania były drugą, ogólnonarodową akcją użytkowników efektywnych organizmów.

Register to read more...

Teruo Higa - lipiec 2011

 

Teruo Higa - lipiec 2011

Promieniowanie a aktywny tlen

15 lipca udałem się do biura prasowego władz prefektury Fukushima i dwóch lokalnych gazet z powodu konferencji prasowej na temat Projektu Słonecznik (ang. Sunflower Project). Ponieważ 11 lipca dałem wykład na temat technologii EM™ w mieście Nagai w prefekturze Yamagata, odbyłem cztery razy podróż między Koriyamą i Fukushimą szybkim pociągiem Shinkansen. Miałem wtedy uporczywe przeziębienie i zaraz po dotarciu do Koriyamy doznałem silnego dławienia. Następnie w tunelu przed Fukushimą uczucie ustąpiło, ale w samym mieście dławienie stało się jeszcze silniejsze niż wcześniej. Po opuszczeniu Fukushimy, w zalesionych terenach przed Yonezawą, problem znikną i czułem się jakby nic się nie stało.

 

Register to read more...

Additional information